Elektroninis parašas - pagalba, diegimas ir konsultacijos.

Darbo laikas: Pirmadienis - Penktadienis / 09.00 - 18.00

ELEKTRONINIS PARAŠAS

Teikiame paslaugas susijusias su elektroniniu parašu

 

Elektroninis parašas, tai – tavo parašas elektroninėje versijoje. Juo galima patvirtinti savo tapatybę bei pasirašyti įvairius dokumentus. E. parašas turi tokią pat juridinę galią, kaip ir įprastas parašas.

 

Registrų centro Sertifikatų centro klientams pagal bendradarbiavimo sutartį techninę pagalbą paruošiant kompiuterį Šiaulių apskrityje atstovauja mūsų įmonė.

Paruošiame kompiuterį, sprendžiame iškilusias problemas, kad galėtumėte sklandžiai ir be sutrikimų pasinaudoti elektroniniu parašu.
Naudodami elektroninį parašą galėsite naudotis elektronine bankininkyste, jungtis prie elektroninių valdžios sistemų, dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, pasirašyti dokumentus ir t.t.
Aktualu tai, kad išvengsite begalės slaptažodžių ir naudositės tik vienu – elektroniniu parašu.

 

Šiuo metu naudojami elektroniai parašai:

 

Elektroninis parašas

Ką apie elektroninį parašą sako įstatymas

Lietuvos Respublikos elektroninio parašo įstatymas numato, kad elektroninis parašas, kuriuo pasirašytas elektroninis dokumentas, turi tokią pat teisinę galią kaip ir parašas rašytiniuose dokumentuose ir yra leistinas kaip įrodinėjimo priemonė teisme.
Įstatymas sako, kad kvalifikuotas sertifikatas yra Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos reikalavimus atitinkantis, jos akredituoto sertifikavimo paslaugų tiekėjo išduotas skaitmeninis sertifikatas.

Elektroninį parašą įstatymas apibrėžia kaip duomenis, kurie įterpiami, prijungiami ar logiškai susiejami su kitais duomenimis pastarųjų autentiškumui patvirtinti ir (arba) pasirašančiam asmeniui identifikuoti. Įstatymas draudžia elektroninio parašo slaptažodį – sPIN – ir elektroninio parašo laikmeną perleisti kitam asmeniui.

Svarbu žinoti

Elektroninis.lt parašas suteikiamas pilnametystės sulaukusiems Lietuvos Respublikos piliečiams ir asmenims, turintiems leidimą nuolat gyventi Lietuvoje.
Elektroninis parašas turi būti susietas su asmens tapatybe, todėl elektroninis.lt parašas suteikiamas tik fiziniams asmenims. Juridinio asmens (įmonės, įstaigos, organizacijos) vardu elektroninius dokumentus visuomet pasirašo įgaliotas juridinio asmens atstovas savo asmeniniu elektroniniu parašu.
Įstatymas draudžia elektroninio parašo slaptažodį – sPIN – ir elektroninio parašo laikmeną perleisti kitam asmeniui.
Elektroninis.lt parašas gali būti diegiamas tik į saugias laikmenas, kurios atitinka įstatymu nustatytus saugumo lygio reikalavimus.
Elektroninis.lt parašo sertifikatai galioja 2 metus.

Kam naudojamas elektroninis.lt

Identifikuoti. Prisijunkite prie el. bankininkystės sistemų, el.valdžios paslaugų portalų ar kitų internetinių informacinių sistemų su elektroninis.lt. Prisiminkite elektroninis.lt slaptažodį (sPIN) ir daugiau slaptažodžių nebereikės kurti, keisti ir prašyti priminti pamiršus.
Pasirašyti elektroninius dokumentus. Pasirašius dokumentą elektroninis.lt parašu ir perdavus jį elektroniniu būdu nebeteks su spausdintais dokumentais lakstyti po įstaigas. Valstybės ir savivaldybių institucijos į elektroniniu parašu pasirašytą ir elektroniškai (pvz., el. paštu) perduotą dokumentą privalo reaguoti taip pat, kaip į rašytinį dokumentą. Elektroniniais parašais patvirtintos skaitmeninės sutartys (pavyzdžiui, sudarytos paplitusiu PDF formatu) galioja taip pat, kaip spausdintos ir pasirašytos ranka. Įmonės ar organizacijos atstovo elektroniniu parašu pasirašytas skaitmeninis dokumentas turi tą pačią teisinę galią, kaip spausdintas ranka pasirašytas dokumentas, patvirtintas tos įmonės ar organizacijos oficialiu antspaudu.
Tvirtinti finansines operacijas. Tvirtindami pavedimus elektroninės bankininkystės sistemose, pasinaudokite elektroninis.lt, kuris atstos Jums banko kodų kortelę ar kodų generatorių.elektroninie_parasas_gpsoft

Kuo naudingas elektroninis.lt parašas

Elektroninis.lt parašas vienareikšmiai ir saugiai identifikuoja jo savininką elektroninėje erdvėje, atveria galimybes naudotis internetinės bankininkystės, elektroninės valdžios paslaugomis, internetu įsteigti ir valdyti įmonę ar organizaciją:
Elektroniniu parašu jungiantis prie informacinių sistemų nereikia įsiminti daugybės slaptažodžių -– daugeliu atvejų pakanka vienintelio elektroninio parašo slaptažodžio, vadinamojo PIN arba sPIN.
Tvarkant finansus internetinės bankininkystės priemonėmis elektroninis.lt parašas pakeičia kodų korteles ir kodų generatorius.
Elektroninis.lt padės sutaupyti laiką ir pinigus. Pavyzdžiui, elektroninio parašo technologija grindžiamas įmonės steigimas elektroniniu būdu kainuoja 2-3 kartus pigiau ir trunka gerokai trumpiau nei ta pati procedūra naudojant spausdintus dokumentus.

Kaip sudarytas elektroninis.lt parašas

Elektroninis.lt sudarytas iš dviejų kvalifikuotų valstybės įmonės Registrų centro išduodamų skaitmeninių sertifikatų:
asmens identifikavimui skirtas skaitmeninis sertifikatas yra elektroninis asmens tapatybės liudijimas. Jis susieja elektroninį parašą su pasirašančiu asmeniu ir patvirtina arba leidžia nustatyti pasirašančio asmens tapatybę.
pasirašymui skirtas skaitmeninis sertifikatas užtikrina elektroniniu parašu pasirašytų duomenų tikrumą ir jų apsaugą nuo klastojimo. Skaitmeninio sertifikato veikimas grindžiamas asimetrinio šifravimo technologija.

Kvalifikuotas skaitmeninis sertifikatas yra valstybės ir tarptautiniu lygiu pripažįstamas tinkamu ir patikimu. Elektroninis.lt skaitmeniniuose sertifikatuose įrašomas sertifikato galiojimo terminas, Jūsų asmens duomenys ir kita svarbi informacija.

Koks būna elektroninis.lt

Elektroninis.lt kriptografinėje USB laikmenoje

Elektroninis.lt įrašomas į saugią Giesecke & Devrient kriptografinę USB laikmeną.
USB jungtis suteikia galimybę šią elektroninio parašo laikmeną naudoti kone bet kuriame kompiuteryje.
Kriptografinė USB laikmena pagaminta taip, kad būtų visiškai apsaugota nuo mėginimų įsilaužti ir pakeisti joje įrašytus skaitmeninius sertifikatus.
„Multisign“ funkcija suteikia galimybę vieną sykį aktyvavus elektroninį parašą pasirašyti iš eilės kelis ar net kelias dešimtis dokumentų.
Ši laikmena veikia kompiuteriuose su Windows XP, Windows Vista, Windows 7 ir Windows 8 operacinėmis sistemomis. Norint naudotis elektroninis.lt USB laikmenoje, būtina tam paruošti kompiuterį.
Laikmenai taikoma 12 mėn. garantija.

Mobilusis elektroninis.lt

Mobilus elektroninis.lt įrašomas į telefonuose ir planšetiniuose kompiuteriuose naudojamą Bitės, Omnitel, Tele2 ir Teledema mobiliojo ryšio SIM kortelę.
Mobilus elektroninis.lt veikia beveik visuose mobiliuosiuose telefonuose, pagamintuose po 2004 m. Tam, kad galėtumėte sėkmingai naudoti elektroninį parašą, Jūsų telefonas neprivalo būti išmanusis ar palaikyti duomenų perdavimo (interneto) paslaugas.
Neprisiriškite prie įrenginio: tas pats mobilusis elektroninis.lt gali būti naudojamas bet kuriame prie interneto prijungtame įrenginyje. Pavyzdžiui, prisijungti prie elektroninės bankininkystės paslaugų ar pasirašyti dokumentą galite ir sėdėdami prie savo kompiuterio, o mobilusis įrenginys tokiu atveju bus naudojamas tik elektroninio parašo slaptažodžiui įvesti.
Mobilusis telefonas gali suteikti papildomą apsaugą – elektroninis parašas gali būti apsaugomas ne tik sPIN, bet ir telefono atrakinimo kodu.
Šis el. parašo variantas nereikalauja specialaus kompiuterio paruošimo.

Elektroninis.lt lustinėje kortelėje

Elektroninis.lt įrašomas į saugią Giesecke & Devrient lustinę kortelę.
Ši laikmena veikia kompiuteriuose su Windows XP, Windows Vista, Windows 7 ir Windows 8 32 bitų operacinėmis sistemomis. Norint naudotis elektroninis.lt lustinėje kortelėje, būtina tam paruošti kompiuterį.
Lustinei kortelei ir skaitytuvui taikoma 12 mėn. garantija.
Pastaba: naujos lustinės kortelės su elektroninis.lt parašu nebeišduodamos, tačiau galite atnaujinti el. parašo sertifikatus savo turimoje kriptografinėje lustinėje kortelėje.

Kompiuterių remontas Šiauliuose – www.gpsoft.lt – IT specialistai pasiruošę Jums padėti.